top of page

Exkurzia na Nitriansky hrad

Dňa 25.10.2022 sa trieda IV.C HA zúčastnila odbornej exkurzie z predmetu Geografia cestovného ruchu. Cieľom bolo navštíviť Nitriansky hrad, konkrétne katedrálu sv. Emeráma, diecézne múzeum a hradné nádvorie. Žiaci mali túto prehliadku spojenú s odborným výkladom sprievodkyne. V sídle biskupstva na hrade si navyše prezreli aj pamätnú izbu kardinála Jána Chryzostoma Korca. Následne nás vybraná žiačka sprevádzala hradným areálom so zaujímavosťami o sochách a teda osobnostiach Nitry ako boli knieža Pribina, Cyril a Metod alebo Corgoň.

Exkurzia dostala žiakov z lavíc von a rozšírila im pohľad na históriu mesta Nitra a taktiež utužila kolektív.

Organizačne ju pripravila PaedDr. Šubová a dozor bola aj Ing. Rothbauerová.175 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page