top of page

,,No ako bolo v tej Bratislave?”

,,No ako bolo v tej Bratislave?” Túto otázku počúvame v posledných dňoch celkom často. Ako žiaci francúzskeho gymnázia sme dostali príležitosť navštíviť Francúzsky inštitút v Bratislave, kde sme strávili príjemné dopoludnie so známou autorkou kníh pre mládež - Rachel Corenblit (FR). Prostredníctvom hodín konverzácie vo francúzštine sme sa dostali k jednej z jej kníh - Les potos d’abord. Ako témou knihy, tak aj témou našej besedy bolo priateľstvo, sociálne rozdiely medzi menšinami a súdržnosť medzi mladými ľuďmi. Rachel nám taktiež porozprávala o svojej ceste k úspechu a o tom, čo všetko také bytie spisovateľom obnáša. Nakoniec sme aj my spolu so študentmi z bratislavského gymnázia dostali možnosť napísať svoj vlastný príbeh a objaviť v sebe spisovateľa. Mnohí z nás sa v tom naozaj našli, a práve takým sa Rachel rozhodla podať pomocnú ruku a podporiť ich. V tento deň sa stretlo veľa talentovaných ľudí na jednom mieste a sme veľmi šťastní, že sme toho mohli byť súčasťou práve my.
83 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page