top of page

Jozef Klenko na MS do 18 rokov

Vo fínskej Imatre a Lappeenrante sa konali majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 18 rokov. V slovenskom reprezentačnom drese sa predstavil aj náš študent Jozef Klenko. V „A“ skupine obsadili 4. miesto a postúpili do štvrťfinále. Tam sa stretli s víťazom „A“ skupiny USA a bohužiaľ prehrali 2:6. Pre zverencov Antona Bartánusa sa šampionát skončil, vo Fínsku obsadili ôsme miesto.


Slovensko o jednu priečku zlepší umiestnenie z vlaňajšieho šampionátu v Soči, kde hralo o záchranu. Američania mali štvrťfinále od úvodu pod kontrolou a Slovákom sa podarilo výsledok skorigovať až v záverečnej časti hry. Zámorský výber vyhral na strely 43:12. Hokejisti USA sa stali ôsmykrát v histórii majstrami sveta v kategórii do osemnásť rokov.v reprezentačnom drese sa predstavil aj náš študent
Jozef Klenko

15 views

Related Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page