top of page

Heuréka!


Myslíte si, že študenti z fyzikálneho seminára nemôžu byť vtipní a kreatívni? No tak to sa teda ohromne mýlite. Tí naši “matfyzáci“ sa prihlásili do súťaže organizovanej Zážitkovým centrom vedy Aurelium o najlepšie vysvetlenie vedeckých tém vo forme videa pod názvom Fyzika v našom živote. Vybrali si tematiku Archimedovho zákona. Nuda, čo? A teraz sa opäť mýlite, pretože vysvetlenie samotného zákona je vlastne návodom, ako sa neutopiť, aj keď celkom neodhadnete svoje schopnosti a dôjdu vám sily doplávať do cieľa. A to samozrejme nie je všetko! Študenti oživili samotného Archimeda zo Syrakúz a či veríte, či nie, tento sa prechádzal po chodbách našej školy pokrikujúc svoje známe: „Heuréka!“. Objavil sa dokonca v našom plaveckom bazéne, kde svoj zákon názorne vysvetlil študentom. S ukážkami mu pomohla aj naša úspešná plavkyňa Tijana Feketeová, juniorská majsterka Slovenska (50 m motýlik). O tomto všetkom podali svedectvo redaktori televízie Matfýza a my im za to veľmi pekne ďakujeme a držíme palce v konkurencii ďalších desiatich tímov.


Študenti semináru z fyziky: Richard Škoda, Veronika Synčáková, Lenka Čanakyová, Marián Vanovský, Tijana Feketeová, Dalibor Jung, Frederika Kolesárová, Linda Koščová, Nina Húsková


PaedDr. Anton Čapistrák, PhD.; Mgr. Zuzana Szombathová; Mgr. Miriam Tomascheková


77 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page