top of page

Exkurzia v centre Bratislavy

V utorok 12. 12. 2023 sa triedy II.BII.C HA zúčastnili odbornej exkurzie v Bratislave, počas ktorej navštívili Radisson Blue Hotel Carlton, historické centrum mesta a nasali atmosféru tohto čarovného obdobia  na  vianočných trhoch.

„V hoteli Carlton sme sa dozvedeli množstvo zaujímavostí z histórie hotela i samotnej Bratislavy, oboznámili sme sa s každodenným chodom hotela, marketingom i manažmentom a dostali sme odpovede na  naše zvedavé otázky.“ 

V rámci prehliadky mali študenti zároveň možnosť nakuknúť aj do slávnej reštaurácie Savoy, no najviac ich asi zaujal hotelový bar.

„Koncept baru Mirror, ktorý patrí do prvej stovky TOP barov na svete, je naozaj veľmi zaujímavý. Asi najviac nás zaujalo inovatívne  poňatie tradičných drinkov a očarujúce riešenie prostredia, ktoré je classy a zároveň  prepojené s prírodou.“

Veľkolepý foyer hotela bol za desiatky rokov svojej existencie iste svedkom mnohých príbehov a ešte aj dnes naozaj pobáda k zamysleniu, akoby tu na chvíľu zastal čas. Ďalšou zastávkou bola Katedrála sv. Martina, kde bola korunovaná aj Mária Terézia.  

„Uličky nás ďalej zaviedli k Michalskej bráne, kde sme sa dozvedeli, že ak ňou v tichosti prejdeme, maturitu máme vo vrecku. Nakoniec sme sa roztratili medzi stánkami vianočného mestečka, kde sme ochutnali okrem punču aj veľa rôznych dobrôt a každý z nás objavil nejakú drobnosť pre našich najbližších. Veľmi vydarený deň!“

114 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page