top of page

Zvládnutá výzva SID 2024

Safer Internet Day (SID) je kampaň siete Insafe/INHOPE v Európe s podporou Európskej komisie každý rok vo februári, na podporu bezpečného a pozitívneho používania digitálnych technológií, najmä medzi deťmi a mladými ľudmi.

Pri príležitosti XXI. ročníka Dňa bezpečnejšieho internetu slovenskí organizátori kampane

pripravili výzvu pod názvom „Šírme digitálne dobro“. Jej cieľom bolo vytvoriť priestor pre vyjadrenie názoru detí a mládeže na otázku: AKO BYŤ INFLUENCEROM DIGITÁLNEHO DOBRA?


Do kampane sa zapojili žiaci II.A SŠŠ, III.C SŠŠ a I.C HA kreatívnou tvorbou motivačných obrázkov s mottami o správnom životnom štýle, ktoré zverejňujú na sociálnych sieťach. Žiaci I.A SPŠP odboru Poradenstvo vo výžive vytvorili prostredníctvom rôznych aplikácií koláže so zdravými myšlienkami na každý deň, ktoré sa objavia v príbehu oficiálnej školskej FB stránky. Do výzvy sa na predmete Aplikovaná informatika zapojili svojimi motivačnými citátmi pre športovcov aj žiaci II.C SŠŠ odboru Športový manažment. Ich kreatívne obsahy sa objavia v banneri webstránky školy.Čakáme na vyhodnotenie prác odbornou porotou > potom zverejníme celú kolekciu DIGITÁLNEHO DOBRA ŽIAKOV SPOJENEJ ŠKOLY.

Ing. Guniš / Ing. Baruszová

66 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page