top of page

Report vrcholových športových výkonov 2023/2024

Správa o vynikajúcich výkonoch športovcov Strednej športovej školy v Nitre (a ich trénerov a rodičov), ktorým aj touto cestou srdečne blahoželáme a ďakujeme!

Stolný tenis

Zo stolných tenistov nášho klubu ŠK ŠOG Nitra dosiahli najvýraznejší úspech Samuel ArpášSamuel Palušek, ktorí sa stali víťazmi svetového pohára vo štvorhre v juniorskej kategórii, Samuel Arpáš v dvojhre obsadil 3. miesto (WTT Youth Star Contender, Lima). Adriana Illášová postúpila na ME do 21 rokov do druhej fázy (Skopje). Jakub Goldír a Samuel Palušek hrali štvrťfinále ME (Gliwice).

Medaile z majstrovstiev Slovenska:

Lovha Mykhailo – 2 zlaté, 1 strieborná, 2 bronzové

Adriana Illášová – 1 zlatá, 1 strieborná

Samuel Palušek – 3 strieborné, 1 bronzová

Jakub Goldír – 1 zlatá a 1 bronzová

 

Atletika

Atléti školy súťažia za náš klub ŠK ŠOG Nitra, ktorý stále patrí medzi najúspešnejšie na Slovensku a naše mladé tímy sa presadili aj v kategórii dospelých. Individuálne tituly Majstra Slovenska získali študenti: Alan Černý, Jana Bódiková, Matej Dzian, Matej Záležák, Samuel Nduka, Vivien Bartoňová a Eliška Karabová. Na medailových pozíciach sa umiestnili: Diana Drugdová, Dávid Poláček, Klára Grňová, Vladislav Bortnyk a Alex Tkačivský. Na medzinárodnom stretnutí juniorov v Brne nás reprezentovali Jana Bódiková, Alan Černý a Dávid Poláček. Na Majstrovstvách Slovenska juniorov skončil ŠK ŠOG Nitra v medailovej bilancii na vynikajúcom 4. mieste (spomedzi 58 zúčastnených klubov).


Moderná gymnastika

V širokej konkurencii sa naša gymnastka Viktória Nesterová zúčastnila MSR A kategórie, kde obsadila 3. miesto. V A kategórií nás reprezentujú ešte: Holovan Sofia, Vilčeková Liana, Povstianko Anna. Vladyslava Huliakina, Hájeková Denisa a Eva Gavorová sa zúčastňujú súťaží B a C kategórie v rámci SR.

 

Plávanie

Plavci školy súťažia za Plavecký klub ŠG Nitra. V tomto šk. roku sa im na M-SR (Šamorín) podarilo získať 16 medailí. Najúspešnejšou sa stala Nikola Košelová, ktorá získala titul majsterky Slovenskej republiky v disciplínach 50 a 100 m prsia a pridala ďalšie 2 strieborné a 2 bronzové medaily. Ďalší naši plavci, ktorí získali medailové umiestnenie na M-SR boli: Nicol Slováková, Kristián Žiak, Samuel Hodál, Max Žákovič a Samuel Šabík. 

 

Futbal

Aj napriek problémom s futbalom v našom meste sa v reprezentačnom výbere svojej vekovej kategórie U19 objavil žiak Mário Henyig.

V reprezentačných výberoch dievčat vo futbale túto sezónu pôsobili Lenka Mazúchová Senior A (baráž Ligy národov, Bratislava), Viktória Csámpayová WU19 (kvalifikácia ME v Rumunsku), Julianna Gajdošová WU17 (kvalifikácia ME v Nemecku), Klaudia Tyčiaková sa dostala do reprezentačného výberu futsalistiek a absolvovala prípravné zápasy v Srbsku.

 

Ľadový hokej

Väčšina našich hokejistov pôsobí v klube HK Nitra. Dorastenci HK Nitra získali krásne 4. miesto na Majstrovstvách SR. Juniori HK Nitra získali titul majstrov Slovenskej republiky. Do reprezentačných výberov svojej vekovej kategórie boli túto sezónu zaradení žiaci:

  • Na MS vo Fínsku nás reprezentovali Adam Nemec (5b) a Tomáš Chrenko (2b) - 4. miesto.

  • Na MS vo Švédsku nás reprezentoval Juraj Pekarčík (3b) - 6. miesto.

  • U18 – Tomáš Chrenko, Adam Nemec, Richard Hazala a Matúš Lisý.

  • U19 - Irsák Jakub, Král Timur, Kodhaj Dávid, Ridzoň František, Hazala Richard.

  • U20 – Timur Král,  František Ridzoň, Juraj Pekarčík a Kodhaj Dávid.

  • ELITE CUP 2024 U16 - Marko Grimbel, Patrik Kováč, Karol Varga, Dávid Raninec a Maxim Šimko - 1. miesto


Športový aerobik

Pohár federácií v ŠA Trnava 04.-05.11.2024 – 1. miesto juniorky (Galová, Bahnová, Zemková, Stejskalová

Tanečný šport

Sára Zemková (členka tanečnej formácie Eija dance crew):

Showtime Levice M-SR 14.04.2024 – showdance-1. miesto, moderný jazz - 1. miesto

Showtime – Európske finále, Siófok, Maďarsko 21.06.2024 - showdance - 1. miesto, moderný jazz -2. miesto                                    .

Fitness - kategória fitness artistic

Nicol Ležáková

Majstrovstvá Slovenska junioriek vo fitness, Košice 13.04.2024 - 1. miesto

Majstrovstvá Slovenska vo fitness žien, Šurany 20.04.2024 - 1. miesto


Hádzaná

Naše študentky Laura Brezanská, Emma Rendvanská a Dóra Czirák (klub Duslo Šaľa) sa  umiestnili na 1. mieste na MSR dorastu. Brezanská a Rendvanská pôsobia v reprezentačných celkoch vo svojich kategóriách. Marek Grajciar je členom slovenského olympijského tímu a hráčom Hlohovca.  Emma Rendvanská nás reprezentovala na majstrovstvách  EHF hráčok do 19 rokov v kosovskej Prištine.

 

Volejbal

Do športovej prípravy pred začiatkom novej volejbalovej sezóny bolo zaradených v školskom

roku 2023/2024 v extraligovom tíme Projekt RD – SVF a v juniorskom tíme SŠŠ volejbal Nitra celkovo 24 dievčat.

Reprezentácia: Siladiová Marína, Valentová Deana, Truchlá Barbora, Žiačiková Nela, Ritterová Petra, Ondrejková Viktória, Libákova Sofia, Švrčková Martina

Kvalifikácie ME sa zúčastnili: Petra Ritterová, Marína Siládiová, Deana Valentová, Barbora Truchlá a Sofia Libáková

Kvalifikácia ME U20 Pezinok – 1. fáza

Kvalifikácia ME U20 Maribor – 2. fáza

M-SR seniori

1. miesto – Siládiová (Slávia EUBA)

2. miesto – Valentová (UKF Nitra)

M-SR juniori

3. miesto – Demeterová (UKF Nitra)

 

Zápasenie

Medzi našu najúspešnejšiu zápasníčku môžeme zaradiť Viktóriu Földešiovú, ktorá získala seniorský aj juniorský titul MSR. Na MS v Istanbule získala 8. miesto. Nina Hanzlíková je dvojnásobnou majsterkou SR.

Reprezentácia: Földešiová, Hanzlíková

Ďalší medailisti na úrovni SR: Filip Mustafa, Marek Viskup

Michaela Šebőková (Zápasnícky klub Corgoň Nitra) ako majsterka SR nás reprezentovala na Majstrovstvách Európy U17 v Srbsku 24.-26.06.2024, kde obsadila krásne 5. miesto.


Box

Medaile z majstrovstiev Slovenska:

Patrik Mládek – 1 zlatá

Alexander Poliačik – 1 zlatá

Jozef Cina – 1 strieborná

Filip Prešinský – 1 bronzová

 

Úpolové športy: Karate, Capoeira, MMA

Najúspešnejší žiaci našej školy:

Martin Sáraz – reprezentácia juniori, majster SR (karate)

Alex Sitár – 3x majster Slovenska (Capoeira)

Lukáš Zubčák - Majster Európy XFC (MMA) 70 kg - majstrovstvá sa konali na jar vo Veľkom Krtíši


Basketbal

Basketbal prebieha pod záštitou BKM SPU Nitra. Na majstrovstvách Slovenska Juniorov obsadili 5. miesto v hráčskej formácii zo SŠŠ: Rumpík, Seman, Barina, Šarkany, Náhlik, Gergely, Kapustík, Aboudi, Benci, Hoferica.

Jazdectvo – drezúra

Tamara Polláková – reprezentácia SR – splnené kvalifikačné kritéria na OH 2024 v Paríži

SME NA VÁS HRDÍ!

Za Predmetovú komisiu ŠPP správu podal Mgr. Lukáš Odráška, PhD.

98 views

Related Posts

See All

留言


bottom of page