top of page

Potravinári kávičkovali

Na Strednej priemyselnej škole potravinárskej v Nitre koncom novembra „tiekla káva potokom“. V termíne 27. - 29. 11. 2023 sa konal priestoroch školy BARISTICKÝ KURZ pod vedením lektorky Nikolety Šalmíkovej z Academy of Coffee.  V priebehu troch dní na žiakov ako prvá čakala teória o pestovaní kávovníkov, spracovaní kávy či pozitívach tejto povzbudivej pochutiny na telo. Informácie boli doplnené ukážkami z prípravy rozličných kávových nápojov. Postupne sa všetci žiaci naučili správne nastaviť mlynček, pomlieť kávu i pracovať s kávovarom. Po získaní základných zručností sa priestormi baru šírila lákavá vôňa kávy z vynikajúceho espresa, cappucina či lunga. S nadšením sa žiaci pustili do Latte art, kedy na kávovej pene vznikali srdiečka, hviezdičky, zvieratká... Po úspešnom zvládnutí testu a praktickej previerky zručností, si všetci odniesli domov baristický certifikát a množstvo „kávových“ zážitkov.32 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page