top of page

Koľko LÁSKY sa zmestí do krabice od topánok?

Na našej škole sa tento projekt rozbehol už po druhýkrát. Ten minuloročný bol iba v malom. No teraz sme sa do toho pustili naozaj naplno. Spoločne s koordinátormi z 3.B SŠŠ a Septimou B GYM na predmete podnikanie. Zadelili sme si triedy a o projekte sme ich podrobne informovali. Návod bol jednoduchý, vytvoriť pracovné skupinky po 6 az 8 žiakov a každý zabezpečí niečo z potrebných vecí do krabice. Niečo sladké, niečo slané, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo teplé, niečo pre zábavu a niečo od srdca. Začiatky neboli jednoduché, ale postupne sme obaľovali krabice a plnili potrebnými vecami. Našli sa aj jednotlivci, ktorí doniesli krabičku sami za seba. A boli aj takí, ktorí doniesli veci v taške s dodatkom: ,,Pomôžte nám a zabaľte". A tak sme balili a tvorili krabice jednu za druhou. Za prvé 2 týždne sa nám podarilo odovzdať 55 krabíc. Počty zapojených tried sa postupne zvyšovali, pridávali sa aj kolegovia či kolegyne z radu pedagógov, dokonca prispeli aj kolegyne z radu našich nepedagogických zamestnancov. Aj pani riaditeľka podporila zbierku, a tak sa nám podarilo odovzdať za ďalší týždeň 72 krabíc.

V posledný deň, dnes 5.12. 2022, sme ešte zabalili posledné krabice v počte 10 kusov. Takže, keď to zrekapitulujem, na Spojenej škole sme vyzbierali a odovzdali 137 krabíc plných lásky, darčekov, prekvapení a potešení pre seniorov. Mať srdce, to nie je žiadna veda. Mať srdce, keď iný narieka. Mať srdce to obyčajne vedia len tí, čo maju srdce človeka. A naši študenti a zamestnanci ho majú obrovské.

Ďakujem každému, kto prispel a zapojil sa do úžasného projektu. Ing. Mária Červeňanská


94 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page