top of page

Jubilejné krajské kolo Chemickej olympiády

Chemická olympiáda "má" už 60 rokov.

V našich chemických laboratóriách sa tradične začala realizovať sieť krajských kôl (kat. A, B, C, D) Chemickej olympiády, ktoré organizujeme na našej škole už od r. 1997. Tento ročník je jubilejný, Chemická olympiáda "má" už 60 rokov. V dňoch 24. a 25. januára 2024 odštartovalo jubilejný ročník krajské kolo s najvyššou úrovňou - kategória A. Prítomných bolo 11 súťažiacich z celého Nitrianskeho kraja - gymnazisti z 3. a 4. ročníkov. Náročné úlohy či už z teórie alebo praktickej časti zvládli vynikajúco, o čom svedčí 6 (54,5%) úspešných riešiteľov. Priložené foto dokumentuje náročné laboratórne pokusy z analytickej a organickej chémie v prevedení mladých chemických talentov.   56 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page