top of page

Celoštátne kolo olympiády v nemeckom jazyku

Naša žiačka Anna Gušičová z I.A HA sa zúčastnila v Bratislave celoštátneho kola olympiády v nemeckom jazyku. Záštitu nad podujatím prevzali veľvyslanec Nemeckej spolkovej republiky J. Bleicker, veľvyslanec Rakúskej republiky H. Carl a zástupca Švajčiarskej konfederácie G. Brűgger. Anna súťažila v kategórii 2A, v ktorej obsadila piate miesto. Srdečne blahoželáme! Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien prebehlo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca za účasti zástupcov veľvyslanectiev a zahraničných inštitútov. Najväčšou odmenou pre Annu bolo získanie 3-týždňového študijného pobytu v Nemecku v auguste, súčasťou ktorého je päťdňová exkurzia do Berlína.

Pekným ocenením bolo pre Annu aj pozvanie na 5-dňové sústredenie pred Medzinárodnou olympiádou v nemeckom jazyku, ktoré sa konalo v dňoch 17. - 21.4.2018 v Bratislave. Anna o sústredení hovorí: „Každý deň som rozprávala nekonečne dlho po nemecky, chodila po jazykovke a robila komunikačné projekty. Najdôležitejšie je pri takýchto podujatiach vedieť dobre improvizovať a hovoriť plynule. V predposledný deň sme navštívili Goetheho inštitút, ktorý bol jedným zo sponzorov. V knižnici sa tu nachádza veľké množstvo kníh, učebníc, audiokníh, videí a taktiež komiksov. Posledný deň sme v trojiciach robili projekty, ktoré sme potom prezentovali. Na Nemecko v lete sa už veľmi teším, hlavne na návštevu Berlína. Dúfam, že tam spoznám veľa zaujímavých ľudí, pekné miesta a zdokonalím sa v nemčine.“ Anne želáme príjemný pobyt a veľa nezabudnuteľných zážitkov!25 views

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page