top of page

Adventná zbierka seniorom

Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“ Matka Tereza


Tento školský rok vznikla na našej škole veľmi milá tradícia rozhlasového vysielania. Každý mesiac si žiaci pripravujú program, v ktorom sú prezentované významné, dni, udalosti či sviatky daného mesiaca a zároveň má program za cieľ upriamiť pozornosť obyvateľov Slančíkova na aktuálne prebiehajúce školské akcie. A takto to bolo aj v októbri, mesiaci venovanom úcte starším. Rozhlas vyzval Slančíkovčanov, aby vytvorili výtvarné, literárne, proste akékoľvek pozdravy seniorom, v ktorých vyjadria nielen úctu e rešpekt, ale pošlú kúsok tepla a lásky, kúsok svojho srdiečka v týchto čudesných pandemických časoch tým, ktorí si to najviac zaslúžia a ktorí sú teraz takí zraniteľní. Vznikli prekrásne pozdravy s milými slovami a výtvarnými dielkami. No nielen to, Slančíkovo opäť nesklamalo a spontánne vznikla zbierka pre našich seniorov, ktorá sa rozrastala a rozrastala. Teplučké ponožky či papučky, káva, čaj, tričká, čiapky, knihy, kozmetika, spoločenské hry, no bolo toho neúrekom. Všetky tieto veci našli svoje miesto v nádherne zabalených balíčkoch, ktoré sme v adventnom období odovzdali do Zariadenia sociálnych služieb Nitrava. Dúfame, že obyvateľov zariadenia naše darčeky v týchto náročných časoch potešia, zahrejú pri srdiečku. Sme na vás pyšní Slančíkovčania, sme radi, že vám to nie je jedno, sme radi, že sa nezabúdate na ceste za lepším svetom obzrieť, zastaviť a pomôcť. Poďakovanie vedenia ZSS Nitrava na facebookovej stránke:

https://www.facebook.com/nitrava.zss/posts/303465975035921

Václav Havel povedal: „Ľudská pomoc v núdzi neobohacuje len toho, kto ju dostáva, ale aj toho, kto ju poskytuje.“ Pomáhať je krásne, preto budeme v týchto aktivitách pokračovať aj naďalej.Mgr. Zuzana Szombathová

81 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page