top of page

Žijeme florbalom - školské športové súťaže

Florbal je medzi mládežou čoraz populárnejší a tak sme radi, že i v Slančíkove si školské športové súťaže Super Florbal Pohár našli svoje miesto. Stredná športová škola sa stala nielen organizátorom okresných aj krajských kôl stredných škôl pre dievčatá i chlapcov, ale aj aktívnym účastníkom.

A ako sa nám darilo?

Víťazstvo na okresných kolách nebolo jednoduché si vybojovať. Dievčatá SŠŠ Nitra sa stali Majsterkami okresu, keď porazili SPŠ stavebnú, SPŠ Potravinársku a aj SOŠ veterinárnu v Nitre.

V rámci súťaže stredoškolákov - chlapcov finálovému dňu predchádzali štyri predkolá, v ktorých hralo 12 družstiev. Víťazi predkola postúpili do finále, ktoré sa hralo 27.10.2022. V chlapčenskom finále prebiehali kvalitné súboje, veď vo všetkých družstvách nastúpili hokejisti a florbalisti z nitrianskych športových klubov.

Na finálový deň posilnili naše družstvo Strednej športovej školy výrazné opory - chalani, ktorý hrajú v Tipos extralige HK Nitra - útočníci Juraj Pekarčík, Ondrej Molnár i Adam Sýkora. Všetci chalani príkladne a s plným nasadením bojovali za našu školu a vo finálovom zápase nakoniec porazili Gymnázium Golianova 6:3. V zápase o 3. miesto zvíťazilo Gymnázium Párovská Nitra nad SPŠ Strojnícka a elektrotechnická Nitra 6:1.

Fotografia víťazného tímu Super florbal pohár s trénerkou Evou Stümpelovou

Víťazným družstvám Strednej športovej školy Nitra blahoželáme a želáme im, aby boli pre nich rovnako úspešné i majstrovstvách kraja.
1,091 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page