top of page
Playing Soccer

Stredná športová škola

FUTBAL

VÝSLEDKY - FUTBAL

vysledky

O NÁS - FUTBAL

Prevažná časť futbalistov a futbalistiek SŠŠ Nitra si plní podmienky športovej prípravy vo Futbalovej akadémii FC Nitra, s ktorou škola úzko spolupracuje nielen počas prijímacieho konania na školu, ale i počas celého štúdia. Prijatí na štúdium môžu byť aj hráči, ktorí hrajú nižšie súťaže za kluby v okolí Nitry. Tým škola zabezpečuje dva herné tréningy dopoludnia v priestoroch školy, poobedňajšie tréningy absolvujú vo svojich kluboch.

 

Futbalová akadémia FC Nitra bola založená v roku 2005 ako prvá svojho druhu na Slovensku. Jej cieľom je predovšetkým budovať kvalitnú mládežnícku základňu a perspektívne zapracovávať mladé futbalové talenty do seniorských mužstiev.

 

Mladí futbalisti sú pod drobnohľadom kvalitných a skúsených trénerov a pedagógov, ktorí zabezpečujú komplexné a kvalifikované tréningové procesy s využitím moderných trendov na výchovu a rozvoj talentov. Svojou kvalitnou organizáciou a materiálno-technickým zázemím je akadémia FC Nitra jednou z najkvalitnejších v rámci Slovenska.

 

Dnes ju tvorí viac ako 200 mladých chlapcov a dievčat v 9 kategóriách, pričom FA má zastúpenie vo všetkých najvyšších mládežníckych súťažiach. Počas svojho pôsobenia získali družstvá akadémie 19 slovenských majstrovských titulov, posledným z nich je titul Majstra Slovenska v kategórii U19 v sezóne 2015/2016, vďaka čomu sa prepracovali do prestížnej UEFA YOUTH LEAGUE a zahrali si tak mládežnícku Ligu Majstrov.

Športovú prípravu vo Futbalovej akadémii FC Nitra zabezpečujú kvalifikovaní skúsení tréneri, ktorí kladú dôraz i na vzdelávanie žiakov. Tréneri pravidelne komunikujú s učiteľmi svojich zverencov. Tréningy sú v popoludňajších hodinách, navyše v utorok a vo štvrtok sú tréningy aj pred vyučovaním, ktoré v tieto dni začína o 9,45 hod. Vzhľadom na komplexnosť tréningového procesu je možné dohodnúť individuálny študijný plán pre hráčov zaradených do reprezentačných výberov.

Všetci futbalisti absolvujú v rámci predmetu Športová príprava dve hodiny telesnej výchovy zameranej na loptové hry, gymnastiku a plávanie, súčasťou týchto hodín sú i kompenzačné cvičenia.

priestory

TRÉNERI

Futbalisti trénujú v FC Nitra pod vedením klubových trénerov.

www.fcnitra.sk
www.fcnitra.com

treneri

NAŠI NAJLEPŠÍ

Ján Greguš

futbal, stredopoliar

Seniorské kluby:

  • FC Nitra, FC Baník Ostrava,

  • Bolton Wanderers,

  • FK Jablonec

  • FC Kodaň

  • Major League  Soccer Minnesota United


Národné mužstvo:

  • Slovensko U19 / 7 zápasov /

  • Slovensko U21 / 19 zápasov, 2 góly /            Slovensko / 22 zápasov, 1 gól /  


Úspechy:

  • majster Dánska 2016/2017

  • víťaz Dánskeho pohára 2016/2017

  • účastník EURO 2016 vo Francúzsku 

reprezentanti
FK Nitra U17

FK Nitra U17

FK Nitra U19

FK Nitra U19

FK Nitra WU19

FK Nitra WU19

FK NITRA WU-W

FK NITRA WU-W

Futbal

Futbal

Ján Greguš , futbalový repezentant

Futbal

Futbal

2017, futbalové úspechy viedli do Ligy majstrov

bottom of page