top of page

Výstup na Pyramídu

V tríbečskom pohorí patrí Zobor medzi vyhľadávané miesta, aj vďaka množstvu turistických chodníkov, ktoré sem vedú. Vrch Pyramída (554 m n. m.) si ľudia často ľudia zamieňajú za vrch Zobor (587 m n. m.). Jeho poznávacím znakom je z diaľky neprehliadnuteľná 64 m vysoká telekomunikačná veža.

Žiaci 1. a 2. ročníka + tried kvinty a sexty Spojenej školy sa so svojimi pedagógmi vybrali v rámci cvičenia na Ochranu života a zdravia od školského internátu najprv k Zoborskému jazierku a potom až na Pyramídu. Počas účelových cvičení 2. a 4. mája 2023 si mali overiť, rozšíriť a upevniť vedomosti z učiva na OŽaZ, k čomu im nádherné slnečné počasie zabezpečilo ideálne podmienky.

Ďakujeme vedúcim účelového cvičenia a tiež vedúcim čiat za zabezpečenie plynulého priebehu cvičenia!


204 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page