top of page

Pozitívny prístup našich študentov k darovaniu krvi

V Knižnici Karola Kmeťku v Nitre sa v piatok 3. marca 2023 konalo darovanie krvi. Túto vzácnu tekutinu sa rozhodli ako prvodarcovia darovať aj niektorí žiaci našej školy. Proces darovania krvi začína vyplnením dotazníka o zdravotnom stave, následne sa môžete občerstviť a potom vás čaká odobratie vzorky krvi za účelom zistenia, či ste vhodným darcom. Ak je vaša krv vhodná na darovanie, čaká vás už sympatická pani sestrička, ktorá vás usadí do kresla a po zhruba 10 minútach vaša krv môže pomáhať inému človeku zachrániť život. Lepšie povedané, Národná transfúzna služba SR na svojej webovej stránke uvádza, že jedným odberom môžete zachrániť život až trom ľuďom! Tak ak ste doteraz váhali, nechajte sa inšpirovať týmito odvážlivcami a príďte darovať krv tiež.

V prípade otázok kontaktujte Mgr. Janu Kilianovú. O možnostiach darovať krv priamo na našej škole vás budeme informovať čoskoro.


Jana Kilianová

57 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page