top of page

Maslenice na gympli vo Vrábľoch

V utorok 13.2.2024 sme my, rusky hovoriace študentky našej Spojenej školy, v sprievode PaedDr. Ondrušovej navštívili bilingválne ruské gymnázium vo Vrábľoch a na vlastnej koži zažili atmosféru ruských fašiangov - Maslenice. Čakal nás úvodný program - tradičné krojované tance a hra na gitare. Prezreli sme si aj školu a knižnicu. Ochutnali sme tradičné palacinky, po rusky bliny a naučili sa viac o ruskej kultúre. Exkurzia bola veľmi obohacujúca a zanechala v nás dobrý dojem!účastníčky exkurzie


Sviatok Maslenica ohraničuje obdobie, keď definitívne mizne z ulíc vianočná výzdoba. Vianočné trhy vystriedajú maslenicové trhy. V Rusku je tento týždenný sviatok vyháňania zimy veľmi obľúbený. (pozn. admina)

92 views

Related Posts

See All

Comentários


bottom of page