top of page

Jazykový kvet 2023

Poznáme “finalistov“!

V tomto školskom roku sme zaznamenali rekordnú účasť v súťaži Jazykový kvet 2023. Do súťaže ŤUKNI (súťaž v písaní poviedok) sa prihlásilo 16 súťažiacich s príspevkami v anglickom a slovenskom jazyku. Do celoslovenského finále sa prebojovali žiačky Hotelovej akadémie Vanesa Kováčová z V.A s poviedkou v slovenčine a Yvonna Sládečková z III.C s poviedkou v angličtine. Obom srdečne gratulujeme a držíme palce v ďalšom zápolení.

Ostatným nepostupujúcim súťažiacim ďakujeme za účasť a skvelú reprezentáciu školy. Ani nepostupujúce príspevky však neobídu naprázdno, každý súťažiaci obdrží e-publikácie od organizátora súťaže a certifikát, ktorý je cennou súčasťou žiackeho portfólia.

Ešte pestrejšie zastúpenie jazykov sme tento rok zaznamenali v súťaži KLASIK (súťaž v prednese poézie alebo prózy, prevzatej alebo vlastnej tvorby). Práve v týchto dňoch prebieha nahrávanie a zasielanie súťažných príspevkov organizátorovi súťaže. Želiezka v ohni bude mať Slančíkovo vo francúzskom, nemeckom i anglickom jazyku v prevzatej i vlastnej tvorbe a s vlastnou tvorbou sa predstaví súťažiaci aj v slovenskom jazyku. Ďakujeme za reprezentáciu školy a samozrejme držíme palce!

Mgr. Zuzana Szombathová, koordinátor jazykových súťaží


108 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page