top of page

Hádzanárky vybojovali titul

V Nitre sa uskutočnil finálový turnaj ligy mladších dorasteniek v hádzanej.

Domáce dievčatá UDHK Nitra potvrdili rolu favorita a obhájili titul z minulej sezóny. Ťahajú obdivuhodnú víťaznú sériu 55 zápasov, keď naposledy prehrali v prvom kole sezóny 2009/10 s Michalovcami.


Výsledky: UDHK Nitra - Trenčín 33:19 (19:9), Sláviková 13, Königová 6, Czuczorová 4, P. Velčická 3, Kolečániová 2, Kolářová 2, Juríková 2. Šurany - Bytča 22:28 (7:10), Klučková 7, Mohyláková 6, Šurnovská 4, Takáčová 4.


O 3. miesto: Šurany - Trenčín 28:21 (12:10), Klučková 7, Gábrišová 5, Procházková 4, Mohyláková 4.


Finále: UDHK Nitra - Bytča 29:17 (16:9), Sláviková 7, Kolečániová 6, Krajčovičová 4, Königová 4, P. Velčická 4, Kolářová 2, Juríková 1, Czuczorová 1.


UDHK: Csáková, M. Velčická - Juríková, Kolečániová, P. Velčická, Czuczorová, Čaprnková, Magyarová, Königová, Kolářová, Kopečná, Sláviková, Kóňová, Krajčovičová, Šinkovičová, Poráziková, Bujnochová, Ďurišová. Tréneri S. Varga, V. Svitek.


Slavomír Varga, tréner: „Aj vo finálových zápasoch sme potvrdili, že naša výkonnosť stúpa a výsledky v dlhodobej časti neboli náhodné. Dievčatá sa vedeli vysporiadať aj s rolou favorita. Presadili sme sa vlastnou hrou, produkovali sme modernú hádzanú. Prítomní odborníci vysoko kvitovali našu hernú úroveň.“

17 views

Related Posts

See All

Comentarios


bottom of page