top of page

Exkurzia V.C v Piešťanoch

Trieda V.C HA sa zúčastnila 27. 10. 2023 odbornej exkurzie, ktorá bola zameraná na hotelierstvo, gastronómiu a kúpeľný CR. Prvou zastávkou bol hotel Thermia Palace 5* v Piešťanoch. Videli sme priestory luxusných hotelových izieb, kaviareň Alexander aj priestrannú reštauráciu Grand so slávnou olejomaľbou Alfonsa Muchu s názvom „Buď pozdravený požehnaný prameň zdravia“.

Druhou zastávkou bol areál Medolandia s Villou Apimed v Dolnej Krupej, kde žiaci absolvovali odbornú prednášku o histórii rozária grófky Márii Henriety Chotekovej, ktorá kaštieľ v Dolnej Krupej preslávila v strednej Európe kvôli šľachteniu ruží. Videli sme salónik ružovej grófky aj miestnosť Ambrozianum navrhnutú podľa vnútra včelieho úľa. Sprievodkyňa žiakov previedla po štýlových degustačných priestoroch podzemnej pivnice. Videli sme archív fliaš s rotundou, medovinotéku aj barikovú pivnicu s obrovskými sudmi.

Ďakujeme vyučujúcim, že s nami boli na vydarenej exkurzii!


137 views

Related Posts

See All

ความคิดเห็น


bottom of page