top of page

Držíme palce našim talentom


Niektorí naši nadaní žiaci ani počas vianočných prázdnin nezaháľali, naopak, naštartovali svoju kreativitu a výsledkom boli úžasné poviedky a eseje v našom rodnom jazyku i v jazyku krajín, ktorých reč máme možnosť na našej škole študovať. Takéto skvosty nesmú niekde len tak zapadať prachom, preto sme sa rozhodli poslať ich do súťaží, kde si naše talenty môžu zmerať sily s rovesníkmi. V súťaži Jazykový kvet Ťukni 2022 našu Spojenú školu na Slančíkovej ulici v Nitre budú reprezentovať poviedky v anglickom jazyku (Masaryková Rachel Hannah, I.F; Barboríková Ema a Pavlovičová Diana zo Septimy B; Barthalošová Viktória zo IV.A HA; Papšo Adam z III.B HA), ruskom jazyku (Šintál Matúš z II.B) a slovenskom jazyku (Žitník Michal zo Septimy A; Tehlárová Ida a Rumanovský Martin z Oktávy B; Kováčová Vanesa zo IV.A HA a Hlavačka Adam z I.C HA).

Zamyslenie nad aktuálnymi spoločenskými témami položili na papier do formy esejí v anglickom jazyku žiaci Rumanovský Martin z Oktávy B; Ondrejičková Ema z II.F; Felšöciová Soňa a Matejková Petra zo Sexty B; Križanová Denisa z II.B HA. Ich práce sme zaslali do súťaže English Essay Competition - LEAF Academy. Všetkým držíme palce, ďakujeme za reprezentáciu a dúfame v pekné umiestnenie!


Mgr. Zuzana Szombathová - koordinátor jazykových súťaží

106 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page